JAK NEPROPÁSNOUT LÁSKU NA CELÝ ŽIVOT

Nový partner je jako kniha, kterou ještě neznáš.  Než na ní napíšeš recenzi, musíš v ní začít číst.

„Někoho jsem poznala, ale nevím, jestli má smysl se do toho pouštět.“

„Podívej se mi prosím do karet, jak se to bude vyvíjet. Mám si s ním něco začít? Kamarádka mi říkala, ať si dám raději pozor.“

Už po prvních pár schůzkách s mužem, který se ti líbí, začínáš pochybovat.

Jak by taky ne. Už máš pár nevyvedených vztahů za sebou. Už víš, jak to bolí. A taky mamina ti už od malička kladla na srdce, že mužům se nedá věřit. Tvůj táta od vás odešel před pár lety a ani s partnerem, kterého má teď, to nevypadá, že by to byla zrovna procházka růžovou zahradou.

Je těžké navazovat vztahy s myšlenkou na to, jak jsou všichni muži nemožní a už dopředu se bát toho, že to znovu nedopadne.

I ten, kdo by tě chtěl milovat má tak už od začátku na čele napsáno, že je potřeba dát si na něj pozor. Říká se tomu nálepkování. A opravdu, jako by tam ta nálepka byla a ty se začneš automaticky chovat podle toho, co je na ní napsáno.

Sžírají tě pochyby a myšlenky na to, jak ti určitě lže, nejsi si jistá, jestli náhodou někoho vedle tebe nemá, jestli ti nemaže med kolem pusy, když ti říká, že je mu s tebou dobře.

Aby byla zkáza tvé důvěry ve vztah dokonána, vloží se do toho kamarádka, která má na muže svůj neomylný názor.

„Tyhle typy chlapů moc dobře znám, už jsem jich taky pár měla a vždycky to dopadlo stejně.“

A je vymalováno

Nemůžeš se uvolnit, být sama sebou, být přirozená. Jen těžko se ovládáš, abys od něj nechtěla pořád něco vysvětlovat. Opakovaně kontroluješ jeho Fecebook i Instagram, jestli tam nenajdeš něco, co by tě utvrdilo ve tvých pochybách.

Situace je nepříjemná pro oba a vztah skončí dřív, než mohl doopravdy začít. Je to jako s knihou, kterou jsi ještě nezačala číst, ale už dopředu víš, že je špatná.

Zkus to jinak

Co kdybys příště, až potkáš někoho, kdo se ti bude líbit a ty se budeš líbit jemu, neposlouchala ten hlas ve své hlavě, ani názory tvého okolí. Co kdybys mu dala šanci, aby ti ukázal, jak to s tebou doopravdy myslí.

Zkus tu knihu napsat ty. Je to, jako když na začátku vezmeš čistý papír a začneš psát. Pokaždé, když se s ním setkáš, napíšeš novou kapitolu. A teprve až jich pár napíšeš, rozhodneš se, jestli se ti tenhle příběh líbí nebo ne. Myslím to obrazně, ale klidně můžeš začít psát doopravdy. 🙂

Je lepší riskovat, že za nějaký čas poznáš, že to ještě není ten pravý, než propásnout toho pravého.

Mohlo se mi stát totéž

Jedna moje kamarádka mi řekla, když viděla mého muže poprvé, že by ho nechtěla, protože vypadá jako proutník. 😀 Já myslím, že to tak není, jenomže ona má s muži špatné zkušenosti, dívá se tedy na muže úplně jinýma očima, než já.

Asi jsem ráda, že jsem jí neznala před 35 lety, protože s tím vším, co jsem si od maminy o mužích vyslechla, bych nad tím určitě začala přemýšlet  a ze strachu ze zklamání bych třeba propásla svojí celoživotní lásku. A to by byla opravdu velká škoda.

Nepropásni tu svojí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Ke stažení ZDARMA

    6 PILÍŘŮ DLOUHODOBÝCH VZTAHŮ

  • Ke stažení ZDARMA

    18 VĚCÍ, KTERÉ TI POMOHOU NAVÝŠIT SEBEVĚDOMÍ

  • Výklad karet ZDARMA

    MALÉ NAKOUKNUTÍ

  • Kategorie